اونیتو - آرشیو 1400/2

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 274624
» بازديد ديروز : 4
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 274627
» بازديد سال : 274623
» بازديد کل : 274647
» اعضا : 0
» مطالب : 16

کلوئیدها در محیط آبی ، جلسات سمپوزیوم بین المللی با همین عنوان را که در کالج دانشگاه لندن در 7 تا 9 سپتامبر 1992 برگزار شد و توسط گروه شیمی SCI کلوئید و سطح برگزار شد ، پوشش می دهد. این کتاب به 20 فصل تقسیم شده است و با مقدمه ای بر اصول ساختار سطح و واکنش پذیری آغاز می شود. در فصل های بعدی ، تعیین جرم مولکولی مواد هیومیک از آب های طبیعی ، مکانیسم زیست اختصاصی تشکیل لایه دوبل ، پویایی رسوب کلوئید در محیط متخلخل و ارزیابی توزیع سطح و اندازه ذرات خاک سروکار دارد. این موضوعات با بحث در مورد حمل و نقل و جذب کلوئیدها دنبال می شود. پایداری کلوئیدی مواد آلی طبیعی ؛ بارش هیدرولیتی و الگوی اتصال یون توسط اسیدهای هیومیک.و جنبه های ترمودینامیکی و فوتوالکتروفورز کلوئیدها - سایپرز ، باشگاه دانش فصل های دیگر انتقال کلوئیدی را در چندین محیط آبی بررسی می کنند. در فصل های آخر مکانیسم جدا شدن کلوئید ، زایی ، پارتیشن بندی و پایداری در نظر گرفته شده است. این فصل ها همچنین به بررسی مدل تعادل ترکیبی انتقال املاح در محیط متخلخل با حضور کلوئیدها می پردازند. این کتاب از نظر مهندسین عمران و محیط زیست بسیار ارزشمند خواهد بود.این کتاب از نظر مهندسین عمران و محیط زیست بسیار ارزشمند خواهد بود.این کتاب از نظر مهندسین عمران و محیط زیست بسیار ارزشمند خواهد بود.

دسته : ,
برچست ها :

سورفاکتانت های کلوئیدی: برخی از خصوصیات فیزیکوشیمیایی در مطالعه عوامل فعال سطح تمرکز دارد. این کتاب اهمیت عوامل فعال سطحی را در مواد شوینده ، صنعت نساجی و تحقیقات بیولوژیک شرح می دهد. چهار ویژگی بارز ماده - حداکثر غلظت متوسط ​​گونه های پراکنده مولکولی. فرورفتگی سطحی و سطحی در محلول بسیار رقیق ؛ تشکیل میسل بالاتر از یک غلظت خاص ؛ و محلول سازی مواد محلول در آب توسط میسل نیز توصیف شده است. سایر عناوین شامل تأثیر نوع مولکولی بر غلظت مهم میسل ، غلظت مهم میسل ، برهم کنش الکترولیت های زنجیره ای پارافین با کلوئیدها و مطالعات تک لایه عوامل فعال سطح است. این مقاله برای شیمی دانان و متخصصانی که در مورد سورفاکتانت های کلوئیدی تحقیق می کنند مناسب است.

دسته : ,
برچست ها :

سازمان کلوئیدی یک مطالعه شیمیایی و فیزیکی در مورد پدیده های سازمان کلوئیدی شامل سیستم های تعادلی مانند تبلور کلوئیدی ، الگوهای خشک کردن به عنوان نمونه ای از سیستم اتلاف و تجمع اندازه مشابه ارائه می دهد. این کتاب به تشریح دانش بنیادی در زمینه شیمی کلوئید و سطح و یافته های آزمایشگاه خود نویسنده می پردازد. در ادامه متن به بحث در مورد تبلور کلوئیدی عمیق ، تبلور ژل ، خشک کردن ساختارهای اتلافی محلول ها ، سوسپانسیون ها و ژل ها و سنگدانه هایی با اندازه مشابه از ذرات نانو اندازه پرداخته شده است. تأکید ویژه بر نقش مهم لایه های دوتایی الکتریکی در سوسپانسیون کلوئیدی است. برای دانشجویان ، دانشمندان و محققان دانشگاهی و صنعتی و مهندسین شیمی که در زمینه شیمی کلوئید و سطح کار می کنند ،شیمی بیولوژیکی ، شیمی فیزیکی ، فیزیک ، فناوری شیمیایی و فناوری پلیمر این کتاب به آنها کمک می کند تا از پیشرفت های اخیر با شناسایی کاربردهای بالقوه علم کلوئید در افزایش کارایی فرآیندهای خود و یا کیفیت و دامنه محصولات خود بهره ببرند.

نوشته شده توسط متخصص برجسته جهان در زمینه کلوئیدها و شیمی سطحرئوس مطالب اساسی دانش بنیادی در پشت پدیده های سازمان کلوئیدیبا استفاده از رنگی کامل و حداقل استفاده از معادلات ریاضی ، به سبک آسان و در دسترس نوشته شده است
دسته : ,
برچست ها :

نانوذرات اکسید فلز کلوئیدی: سنتز ، توصیف و کاربردها یک مرجع یک مرحله ای برای هر کسی است که به اصول ، سنتز و کاربردهای این سیستم مواد جالب توجه دارد. در این کتاب بحث ساده ، م effectiveثر و مفصلی در مورد نانوذرات اکسید فلز کلوئیدی ارائه شده است. این کار با معرفی کلی نانوذرات اکسید فلز کلوئیدی آغاز می شود ، سپس به مهمترین مسیرهای سنتز ، روشهای تثبیت و تکنیک های سنتز و خصوصیات می پردازد. بخشهای نهایی درباره برنامه های امیدوار کننده ، از جمله تصویربرداری زیستی ، بیوسنس ، برنامه های تشخیصی و انرژی - یعنی سلول های خورشیدی ، ابر خازن ها و برنامه های محیطی - به عنوان مثال ، درمان خاک آلوده ، تصفیه آب و تصفیه زباله بحث می کنند.

جامع ترین منبع در مورد موضوع ، از مبانی ، تا تکنیک های ترکیب و توصیف را فراهم می کندبرنامه های اصلی ، از جمله زیست پزشکی ، انرژی ، الکترونیکی و زیست محیطی را ارائه می دهددرباره مهمترین تکنیکها برای سنتز ، الگو سازی و شخصیت پردازی بحث می کند
دسته : ,
برچست ها :

Colloid and Surface Science سخنرانی های عمومی و اصلی کنفرانس بین المللی علوم کلوئید و علوم سطحی را که در سپتامبر 1975 در بوداپست مجارستان برگزار شد ، ثبت می کند. ترمودینامیک مقادیر اضافی جذب ؛ ساختار منافذ جامدات ؛ اثر جذب بر تعامل بین ذرات جامد ؛ جنبه های کلوئیدی و شیمیایی سطح مزوفازها ؛ و اندازه گیری کشش سطحی با روشهای دقیق. فیزیکدانان و شیمی دانان متخصص در زمینه کلوئیدها و کشش های سطحی ، این کتاب را بسیار بصیرانه می دانند.

بنیادهای کلوئیدی علوم نانو نظریه و مفاهیم شیمی کلوئید و کاربردهای آن در علوم نانو و فناوری نانو را بررسی می کند. این ابزار ضروری مفهومی و روش شناختی را برای دستیابی به مسائل تحقیق نانو فراهم می کند. تخصص نویسندگان در علوم کلوئیدی به درک مسائل اساسی مربوط به تحقیقات کمک خواهد کرد. هر فصل به زبان ساده و ساده موضوعی کلاسیک از دانش کلوئیدی را در بر می گیرد و ارتباط آن با علوم نانو را قبل از معرفی مطالعات موردی بیان می کند.

اطلاعات را که در حال حاضر در منابع مختلف پراکنده شده ، در یک جلد جمع می کندمعرفی مستقیم مفاهیم نظری و مطالعات موردی عمیق به شما کمک می کند تا مکانیسم های مولکولی را درک کرده و از تکنیک های پیشرفته تبحر پیدا کنیدشامل فصل مربوط به خودآرایی به عنوان جایگزینی برای مراحل نانوساختار استشامل نمونه هایی است که کاربردهای مفاهیم کلاسیک را در تحقیقات پیشرفته در دنیای واقعی نشان می دهد
دسته : ,
برچست ها :

دانش کلوئید و رابط در تحقیقات و توسعه دارویی نقش کلوئید و شیمی سطح را در علوم دارویی توصیف می کند. این یک شرح مفصل از تئوری کلوئید ، و توضیح خصوصیات فیزیکوشیمیایی سیستم های کلوئیدی-دارویی ، و روش های اندازه گیری آنها.

این کتاب با مبانی در قسمت اول شروع می شود ، که جنبه های اساسی علوم کلوئیدی و رابطی را که در علوم دارویی اعمال می شود ، پوشش می دهد و بنابراین باید برای تدریس مناسب باشد. بخشهای II و III برنامه ها و اندازه گیری ها را درمان می کنند ، و آنها کاربرد این ویژگی ها و تأثیر آنها را برای تولید داروهای جدید توضیح می دهند.

شرح روشنی از اصول علوم کلوئیدی و رابط مربوط به تحقیق و توسعه دارو را ارائه می دهدمبانی فیزیکوشیمیایی / کلوئیدی علوم دارویی را توضیح می دهدتکنیک های مدرن توصیف تجربی را لیست می کند ، معادلات تحلیلی و توضیحاتی را در مورد تجزیه و تحلیل داده های تجربی ارائه می دهدشرح پیشرفته ترین تکنیک ها ، AFM (میکروسکوپ نیروی اتمی) ، SFA (دستگاه نیروی سطحی) با جزئیات
دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد